Aż 14 278 szkół z całej Polski wzięło udział w Turnieju Wiedzy Be.Eco, który odbył się 22 kwietnia i był zwieńczeniem całorocznego, bezpłatnego programu Fundacji Digital University. Uczniowie mieli okazję zmierzyć się z quizem online, który oprócz sprawdzenia zdobytej wiedzy rozwijał także kompetencje przyszłości, wzmacniał świadomość ekologiczną i uczył bezpiecznego, odpowiedzialnego korzystania z nowych technologii.
W jaki sposób wyłonieni zostali zwycięzcy?
W Turnieju liczą się wyniki uczniów oraz frekwencja. Za udział szkoła może zdobyć do 150 punktów (po 75 pkt za medianę wyników i 75 pkt za frekwencję).
Dla szkół to także praktyczna informacja zwrotna: wyniki pozwalają ocenić efekty działań w obszarze edukacji cyfrowej, cyberbezpieczeństwa i krytycznego myślenia.
Szkoły, które aktywnie angażują się w bezpłatny program Be.Eco (korzystają z webinarów i materiałów, zdobywają certyfikaty, realizują działania w społeczności szkolnej), mogą uzyskać tytuł Szkoły Przyszłości i dodatkowe granty – do 5 000 zł. Kluczowym kryterium w tej ścieżce jest działanie w obu programach: Be.Net i Be.Eco (koordynatorzy mogą być jedną osobą lub zespołem).
Ważne ułatwienie: jeśli szkoła chce skoncentrować się wyłącznie na Turnieju i powalczyć o granty turniejowe, nie jest wymagany koordynator drugiego programu.
Sprawdź, jak możesz wesprzeć Fundację: