Zostań Mentorem lub Mentorką -
wspieraj kobiety w zmianie i rozwoju!
Mentoring to jedna z najskuteczniejszych metod wsparcia rozwoju zawodowego i osobistego. Wierzymy, że każda kobieta zasługuje na możliwość odkrycia swojego potencjału i odnalezienia swojej drogi na rynku pracy przyszłości.
Dlatego mentoring w programie „Nowa JA” to:
- indywidualna ścieżka rozwoju – dostosowana do potrzeb i celów Mentee.
- motywacja i inspiracja – by odważnie podejmować decyzje i pokonywać bariery.
- budowanie pewności siebie – niezbędnej na rynku pracy i w życiu osobistym.
- wiedza i praktyczne wskazówki – od osób, które już przeszły tę drogę i mogą pomóc uniknąć błędów.
- realna zmiana – mentoring skutecznie wspiera młode kobiety w znalezieniu pracy, zmianie ścieżki kariery lub rozwijaniu kompetencji przyszłości.
To proces, który pomaga nie tylko w znalezieniu odpowiedzi, ale także w zadawaniu właściwych pytań dotyczących przyszłości.
Dlaczego warto zostać Mentorem/Mentorką?
Mentoring nie jest tylko pomocą dla Mentee – to szansa na rozwój Mentorki/Mentora.
To rola dla Ciebie, jeśli:
- bliskie są Ci wartości związane ze wspieraniem kobiet i wzmacnianiem ich pozycji zawodowej,
- znasz realia świata biznesu lub nowych technologii i chcesz pomóc innym w budowaniu kariery,
- masz doświadczenie w mentoringu i chcesz być częścią programu, który realnie zmienia życie Uczestniczek,
- osiągasz zawodowe sukcesy i chcesz podzielić się swoją drogą z tymi, którzy dopiero zaczynają,
- wierzysz, że rozwój to proces, a wsparcie doświadczonej osoby może odmienić czyjąś przyszłość,
- chcesz pomagać innym w przełamywaniu barier i odnajdywaniu własnej ścieżki.
Twoje zaangażowanie ma charakter pro bono.
W jaki sposób wspieramy Mentorów i Mentorki w ich roli?
Dbamy o najwyższą jakość mentoringu, dlatego zapewniamy kompleksowe wsparcie Mentorom i Mentorkom na każdym etapie programu, aby czuli się pewnie w swoich działaniach i mieli realny wpływ na rozwój młodych kobiet. W ramach programu oferujemy:
Profesjonalne 6h szkolenie przygotowawcze
obowiązkowe i zakończone certyfikatem, które:
- wyposaży Cię w skuteczne narzędzia mentoringowe,
- pokaże najlepsze praktyki pracy z Mentee,
- wzmocni Twoje umiejętności komunikacyjne i coachingowe,
- przybliży specyfikę mentoringu w programie.
Narzędziownik mentoringowy
Otrzymasz zestaw praktycznych materiałów, które pomogą Ci prowadzić mentoring w sposób usystematyzowany i efektywny.
Sesje superwizyjne
Będziesz mieć możliwość konsultacji oraz wymiany doświadczeń z innymi Mentorami i Mentorkami, co pomoże Ci lepiej radzić sobie z wyzwaniami w trakcie procesu.
Szkolenie z narzędzia Lumina Spark
Poznasz narzędzie Lumina Spark, które pomoże Ci pracować z portretem osobowości Twojej Mentee, wspierając jej rozwój i odkrywanie mocnych stron.
Mentee również zostaną przeszkolone!
Aby mentoring przyniósł najlepsze rezultaty, Uczestniczki wezmą udział w szkoleniu przygotowawczym. Dzięki temu będą świadomie uczestniczyć w procesie, jasno określać swoje cele i w pełni korzystać z wiedzy oraz doświadczenia Mentora/Mentorki.
Zostań 1 ze 100 Mentorów i mentorek!
Jak zostać Mentorem/Mentorką?
1. Wypełniasz krótki formularz zgłoszeniowy poniżej
Po jego wypełnieniu, na skrzynkę mailową otrzymasz wiadomość z linkiem do kwestionariusza, w którym opiszesz swoje doświadczenie oraz motywację do zaangażowania się w program.
2. Weryfikujemy Twoje zgłoszenie
Rekrutację prowadzimy w sposób ciągły, co oznacza, że już w kwietniu możesz dostać zaproszenie do współpracy. Najpóźniej do 3 czerwca 2025 r. wszyscy Kandydaci i Kandydatki do roli Mentorów i Mentorek otrzymają informację zwrotną.
Zostań Mentorem/Mentorką
i zmieniaj przyszłość młodych kobiet!
Zgłoszenia przyjmujemy do 27 maja 2025 r.
Co dalej?
3. Weźmiesz udział w szkoleniu z mentoringu
Weźmiesz udział w 6h obowiązkowym szkoleniu mentoringowym, które przygotuje Cię do skutecznej pracy z Mentee. Wybierzesz jeden z pięciu dostępnych terminów w okresie od 3 czerwca do 31 sierpnia 2025 roku, dopasowując harmonogram do swoich możliwości. UWAGA! Szkolenie jest certyfikowane.
4. Poznasz narzędzie Lumina Spark
18 czerwca 2025 r. w godz. 15.00 – 17.00 zaprosimy Cię na szkolenie online z Lumina Spark, które pomoże Ci poznać metodykę badania i pracować z portretem osobowości Twojej Mentee. UWAGA! Spotkanie będzie nagrywane.
5. Zaczynamy!
3 września 2025 r. podczas inauguracji procesu mentoringowego online poznasz swoją Mentee i rozpoczniecie wspólną pracę. Przed Wami sześć 2h spotkań, które umawiacie we własnym zakresie, wspólnie ustalając ich formę oraz miejsce.
6. Superwizja
Będziesz mieć możliwość skorzystania z superwizji – dodatkowego wsparcia i konsultacji z Ekspertami i Ekspertkami, które pomogą Ci w jeszcze lepszym prowadzeniu mentoringu. To okazja do rozwiania wątpliwości, omówienia wyzwań oraz uzyskania cennych wskazówek dotyczących pracy z Mentee.
7. Koniec mentoringu
Wszystkie sesje mentoringowe w programie muszą zakończyć się do 20 grudnia 2025 r.
Nie czekaj, już dziś zgłoś się do naszego programu!
Najczęściej zadawane pytania – FAQ
Nie, udział w programie zarówno dla Mentorów/Mentorek, jak i Mentee jest całkowicie bezpłatny. To inicjatywa pro bono, której celem jest wsparcie młodych kobiet w rozwoju zawodowym.
Proces doboru par Mentor/Mentorka – Mentee opiera się na analizie doświadczenia, zainteresowań oraz celów zawodowych Uczestniczek, aby zapewnić jak najlepsze dopasowanie. Nie ma możliwości samodzielnego wyboru Mentee, ale staramy się, aby każda para była dobrze dobrana pod względem oczekiwań i potrzeb.
Mentoring wymaga zaangażowania, ale jest elastyczny – spotkania odbywają się w ustalonych przez Ciebie i Mentee terminach. Minimalne zobowiązanie to 6 sesji po 2 godziny w trakcie całego programu, zakończonych do 20 grudnia 2025 r. Dodatkowo, prosimy o uważne zapoznanie się z procesem przygotowania do mentoringu opisanym powyżej i odpowiedzialne podjęcie zobowiązania jakim jest zgłoszenie się do programu.
Korzystamy z Lumina Spark – profesjonalnego narzędzia umożliwiającego poznanie swoich cech i wynikających z nich zachowań. To nowoczesne badanie psychometryczne, które pomaga lepiej zrozumieć siebie i wyeksponować mocne strony. Dla Mentorów i Mentorek przewidziane jest dedykowane szkolenie z narzędzia Lumina Spark, mające na celu ułatwienie analizy portretu osobowościowego Mentee.
Pozostawiamy to Mentorom/Mentorkom i Mentee – każda para decyduje o formie współpracy według własnych preferencji. Uczestniczki i Mentorzy/Mentorki pochodzą z różnych części Polski, dlatego większość spotkań odbędzie się zapewne online. Jednocześnie zachęcamy do organizowania spotkań stacjonarnych, jeśli tylko istnieje taka możliwość – bezpośredni kontakt często wzmacnia relację mentoringową i ułatwia współpracę.
Nie, program nie przewiduje zwrotu kosztów dojazdu ani noclegów. Spotkania mentoringowe odbywają się w formie uzgodnionej przez parę mentoringową, a większość z nich realizowana jest online. Jeśli Mentor/Mentorka i Mentee zdecydują się na spotkania stacjonarne, Uczestnicy pokrywają ewentualne koszty we własnym zakresie.
Tak jak opisano powyżej w harmonogramie – Mentor/Mentorka zobowiązuje się do udziału w obowiązkowym szkoleniu, inauguracji procesu mentoringowego oraz przeprowadzenia 6 spotkań mentoringowych po 2 godziny każde. Cały proces mentoringowy musi zakończyć się do 20 grudnia 2025 r.
Udział w programie to świadome zobowiązanie, dlatego oczekujemy odpowiedzialności i zaangażowania od wszystkich uczestników. Jesteśmy świadomi, że każda relacja mentoringowa jest unikalna i mogą pojawić się wyzwania.
- Jeśli napotkasz trudności, zachęcamy do rozmowy z Mentee oraz skorzystania z sesji superwizyjnych, które są przestrzenią do konsultacji i wsparcia.
- Jeśli mimo starań współpraca nie przebiega efektywnie, skontaktuj się z Organizatorami – wspólnie poszukamy najlepszego rozwiązania.
- Rezygnacja w trakcie trwania programu powinna być ostatecznością i dotyczyć wyjątkowych sytuacji. Decydując się na udział, bierzesz odpowiedzialność za swoje zobowiązanie wobec Mentee.
Zachęcamy do otwartej komunikacji i proaktywnego podejścia – mentoring to proces, który wymaga zaangażowania obu stron.
Masz inne pytania?
Napisz do mnie, a chętnie rozwieję wszelkie wątpliwości.

Project Manager
Aleksandra Olewińska
aleksandra.olewinska@digitaluniversity.pl