Fundacja Digital University

o fundacji

Uczymy kompetencji przyszłości, prowadzimy ogólnopolskie bezpłatne programy edukacyjne dla szkół podstawowych i średnich. Nasze działania kierujemy również do wychowanków domów dziecka oraz mieszkańców mniejszych miejscowości.

edukujemy

W zakresie nowych technologii, poszerzamy świadomość ekologiczną oraz pomagamy w zrozumieniu i dostosowaniu się do wciąż zmieniającego się świata.

poznaj nas bliżej

Play Video
Play Video

nasze programy

Edukacyjny program rozwoju kompetencji technologicznych skierowany do młodych kobiet w wieku 18 – 25 lat realizowany od 2019 roku. Umożliwia im zdobycie kompetencji przyszłości, pozwala odnaleźć się w zdigitalizowanym i zmieniającym się świecie oraz daje realną możliwość zdobycia dobrze płatnej i ciekawej pracy.

Ogólnopolski program edukacyjny dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych skierowany do kadry pedagogicznej, uczniów oraz wszystkich, dla których los naszej planety nie jest obojętny Nauczycieleuczestnicy programu otrzymają  wiedzę i narzędzia niezbędne do włączenia edukacji ekologicznej i klimatycznej do swoich przedmiotów. Program wychodzi na przeciw potrzebie  budowy  bardziej sprawiedliwego i zrównoważonego społeczeństwa oraz wypracowania skutecznych rozwiązań dla  trwającego kryzysu klimatycznego i różnorodności biologicznej. 

Ogólnopolski projekt dotyczący bezpieczeństwa w sieci skierowany do nauczycielek i  nauczycieli oraz uczniów i uczennic szkół podstawowych i średnich z całej Polski. W ramach projektu zapraszamy nauczycieli na szkolenia BE.NET, podczas których omawiamy kluczowe aspekty bezpieczeństwa w sieci i kompetencji przyszłości oraz przekazujemy praktyczną wiedzę i narzędzia do pracy z uczniami.

Od początku wojny zebraliśmy ponad pół miliona na wsparcie obrony cywilnej. Organizujemy bezpłatne zajęcia robotyczne oraz przekazujemy komputery niezbędne do nauki dla dzieci z Ukrainy.

zespół fundacji

ZARZĄD FUNDACJI

RADA FUNDACJI

RADA FUNDACJI

Magdalena marchwicka
IZABELA BARTNICKA

NASI LUDZIE

MISJA

Jesteśmy nowoczesną organizacją edukacyjną, w której uczymy jak rozwijać kompetencje przyszłości. Organizujemy wydarzenia, spotkania, szkolenia i konferencje z udziałem charyzmatycznych mówców i najlepszych światowych ekspertów. Pomagamy firmom budować cyfrową kulturę organizacyjną w oparciu o technologiczny mindset. Jesteśmy lokalnym ambasadorem Singularity Group.

DZIAŁALNOŚĆ

Prowadzi największe w Europie Speakers Office, które jest źródłem wiedzy, inspiracji i edukacji. Reprezentujemy największych i najbardziej cenionych w Europie mówców, wpływowych liderów biznesu, naukowców, światowych ekspertów z zakresu transformacji cyfrowych, innowacji i nowych technologii

sprawozdania roczne fundacji

statut fundacji

Ela Wojciechowska

Prezeska Fundacji Digital University

Z Fundacją Digital University związana od samego początku. Przez wiele lat opracowywała i wdrażała działania edukacyjne z obszaru nowych technologii, dziś przewodzi całej fundacji. Jest autorką Uniwersytetu Sukcesu, rocznego programu edukacyjnego, wspierającego młode kobiety z domów dziecka i rodzin w trudnej sytuacji materialnej w zdobyciu atrakcyjnego zawodu przyszłości. Zainicjowała programy Be.Eco i Be.Net – projekty skierowane do nauczycieli i pogłębiające ich wiedzę z zakresu ekologii i bezpieczeństwa w sieci. Jest ambasadorką inicjatywy „Projektujemy przyszłość. Edukacja” i reprezentuje Fundację Digital University w dwóch komisjach przy biurze Rozwoju Gospodarczego Urzędu m.st. Warszawy – Branżowej Komisji Dialogu Społecznego ds. Przedsiębiorczości oraz  Branżowej Komisji Dialogu Społecznego ds. Cyfryzacji. Za swoją działalność, wraz z założycielką Fundacji zostały nagrodzone w XIV edycji konkursu Bizneswoman Roku w kategorii Przeciwdziałanie Wykluczeniu Cyfrowemu.

Poza pracą w Fundacji Digital University, Ela chętnie angażuje się w inicjatywy innych organizacji, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem. Prywatnie – szczęśliwa mama Kuby i Grzesia.

Z wykształcenia jest psychologiem społecznym. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w sprzedaży, HR, szkoleniach i organizacji eventów.


ela.wojciechowska@digitaluniversity.pl

Jowita Michalska

Założycielka Fundacji Digital University

Założycielka i CEO Digital University, Ambasadorka SingularityU Warsaw Chapter

Misją życiową Jowity jest uzbrojenie Polaków w niezbędne kompetencje cyfrowe. Dlatego powołała do życia organizację, która współpracując z czołowymi amerykańskimi uczelniami, takimi jak MIT, Harvard Business School czy Stanford, zajmuje się edukacją w obszarze nowych technologii. Digital University oferuje m.in. certyfikowane programy edukacyjne, takie jak Digital Transformation Leader oraz konferencje, takie jak Masters&Robots, na które przyjeżdżają do Polski najwybitniejsi światowi eksperci. Organizacja zajmuje się również edukacją osób wykluczonych oraz w trudnej sytuacji życiowej w obszarach: nowych technologii, bezpieczeństwa w Internecie, zawodów przyszłości i ekologii.

Jowita jest polską ambasadorką Singularity Group, najważniejszego edukacyjnego think-tanku z Doliny Krzemowej. Ma ponad 20-letnie doświadczenie biznesowe, które zdobywała pracując na kluczowych stanowiskach m.in. w Polkomtelu, PGE czy Deloitte.

Z tytułu swojej działalności edukacyjnej Jowita otrzymała wiele nagród i odznaczeń, w tym Digital Shapers, przyznawane za znaczący wkład w rozwój gospodarki cyfrowej w Polsce. W ostatnim roku Forbes Women uznał ją za jedną ze 100 najwybitniejszych kobiet w biznesie, a Komisja Europejska mianowała Ambasadorką Cyfrowej UE.

Magdalena Marchwicka

Izabela Bartnicka

Head of Business Development w Digital University

Ekspertka z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży HR i konsultingu, w obszarze nowych technologii i transformacji cyfrowej oraz ich wpływu na nasze życie i biznes. Swoje doświadczenia zawodowe zdobywała wcześniej w Grupie Pracuj oraz Hudson Morgan Philips Group. Zajmowała różne stanowiska i kilka razy zmieniała  swój profil zawodowy, przechodząc od rekrutacji i employer brandingu, przez wdrażanie systemów IT i procesów HR, do zarządzania marketingiem i sprzedażą. W Digital University odpowiada za rozwój biznesu, strategię sprzedaży i marketingu oraz procesy wewnętrzne  w zespole.

Małgorzata Widera

Liderka Projektów Edukacyjnych w Fundacji Digital University

Managerka oraz liderka projektów edukacyjnych z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem i licznymi osiągnięciami w sektorze oświaty, gdzie pracowała jako nauczycielka języka angielskiego oraz dyrektorka szkoły. Przez wiele lat pełniła również funkcję opiekunki samorządu uczniowskiego oraz szkolnego koła wolontariatu –angażując dzieci i młodzież do działań prospołecznych oraz rozwoju talentów i pasji. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego: Wydziału Lingwistyki Stosowanej oraz Ośrodka Studiów Amerykańskich. Pasjonatka innowacji, technologii, orędowniczka działań na rzecz rozwoju nowoczesnej edukacji, wspierania i rozwijania przez dzieci i młodzież kompetencji przydatnych we współczesnym społeczeństwie oraz upodmiotowienia ucznia w procesie nauczania. Zaangażowana działaczka społeczna. Prywatnie – szczęśliwa żona i mama trzech wspaniałych córek, dla których pragnie zmieniać świat na lepsze. Z Fundacją Digital University związana jest od stycznia 2022 roku.  

 

malgorzata.widera@digitaluniversity.pl  

Paweł Przedpełski

Project Manager w Fundacji Digital University

Jako koordynator programów w Fundacji Digital University, Paweł Przedpełski pełni aktywną rolę w procesie kształtowania i wdrażania inicjatyw edukacyjnych związanych z transformacją cyfrową, kompetencjami przyszłości oraz nadchodzącymi zmianami na rynku pracy. Jego doświadczenie i wiedza w zakresie wykorzystania nowych technologii w doradztwie zawodowym stanowią solidne podstawy jego działalności w Fundacji. 

 

Podczas studiów na uniwersytecie SWPS oraz pracy jako doradca zawodowy w szkole podstawowej, Paweł sukcesywnie rozbudowywał swoje kompetencje w obszarze doradztwa zawodowego. Jest certyfikowanym trenerem Lumina Spark – zaawansowanego narzędzia psychometrycznego, które z powodzeniem wykorzystuje do analizowania indywidualnych predyspozycji w kontekście rozwoju zawodowego. Jako certyfikowany trener Maxwell Leadership Certified Team, Paweł zręcznie łączy tradycyjne metody doradztwa z nowoczesnymi strategiami promującymi rozwój osobisty i zawodowy. 

 

W latach 2019-2022 był współtwórcą ogólnopolskiego projektu „Where2Go”, mającego na celu pomoc młodym ludziom oraz ich rodzicom w procesie wyboru zawodu najlepiej odpowiadającego indywidualnym zdolnościom i aspiracjom młodzieży. 

 

Paweł wyróżnia się niezwykłą zdolnością do synergicznego łączenia elementów psychologicznych, technologicznych i rynkowych w doradztwie zawodowym, co składa się na jego holistyczne podejście do zagadnień związanych z karierą. 

 

Regularnie prowadzi konsultacje, warsztaty i webinary, dzieląc się wiedzą w zakresie wyboru i optymalizacji ścieżki kariery przy użyciu nowych technologii, dostosowanej do realiów nowoczesnego rynku pracy. 

 

 pawel.przedpelski@digitaluniversity.pl

Joanna Mańkiewicz

Business Development Manager w Fundacji Digital University

Z Fundacją Digital University związana od października 2021 roku gdzie zajmuje się rozwojem biznesu. Współpracuje z klientami biznesowymi od ponad 20 lat w obszarze nowych technologii, edukacji oraz telekomunikacji.  
Jest profesjonalistką zorientowaną na wyniki, posiada udokumentowane umiejętności w zakresie planowania strategicznego oraz zarządzania portfelem Klienta.  
Skupia się na skutecznym doradztwie i kreowaniu indywidualnej oferty na zróżnicowane potrzeby.  

W zakresie projektów telekomunikacyjnych współpracowała min. z Thea, Develey, Xella, Edipresse, Universal Music, Eurobox, InterEuropol Piekarnie, TVN. 

 

Prywatnie- szczęśliwa żona, pasjonatka podróży oraz literatury. 

joanna.mankiewicz@digitaluniversity.pl

Aleksandra Bator

Finance and Administration Manager w Fundacji Digital University

W swojej pracy najczęściej wykorzystuje umiejętności analitycznego myślenia, dokładności i metodyki działania. Z biegiem czasu, cechy te okazały się bardzo przydatne w dziedzinie finansów, którym teraz głównie poświęcam swoją uwagę. Od 15 lat wspieram przedsiębiorców w zakresie prowadzenia księgowości wewnętrznej, raportowania i analizy finansów.  Z chęcią podejmuje nowe wyzwania i rozwijam swoje umiejętności w tym zakresie. W swoim doświadczeniu zawodowym sporo uwagi poświęciłam również kwestią administracyjnym. Jednym z większym przedsięwzięć w tym zakresie,  było samodzielne stworzenie oddziału dla zagranicznego podmiotu. Uczestniczenie w procesie tworzenia firmy od podstaw, uważam za  jedno z ciekawszych doświadczeń zawodowych.

Prywatnie, mama dwójki pełnych energii chłopców, którzy każdego dnia uczą mnie dystansu do świata, mocy rodzicielskiej więzi oraz szczerej radości z zaskakująco najprostszych czynności. 

 

Karolina Obajtek

Senior PR Specialist w Fundacji Digital University

Mam ponad 8-letnie doświadczenie w trzecim sektorze. Swoją pracę dla organizacji społecznych rozpoczęłam od inicjatyw wolontariackich i aktywnym uczestnictwie w organizacjach studenckich. Z komunikacją jestem związana od 2018 roku. Doświadczenie zdobywałam w agencjach kreatywnych: ClueGroup, PR Expert Group, Partners of Promotion i Propsy PR. Specjalizuję się w Public Relations dla organizacji pozarządowych, projektów społecznych oraz społecznie odpowiedzialnego biznesu. Prowadziłam skuteczne kampanie medialne i działania komunikacyjne m.in. dla Stowarzyszenia mali bracia Ubogich, LGBT+ Diamonds Awards, Fundacji Zwolnieni z Teorii, Fundacji Bęc Zmiana, Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych, Fundacji Pies Przewodnik & Fundacji Vis Maior czy Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Odnajduję się w wielu dziedzinach, jednak najwięcej przyjemności sprawia mi praca przy tematach feministycznych, edukacyjnych, ekologicznych oraz inkluzywnych. 

Sprawnie łącze rozwinięte umiejętności miękkie z twardą wiedzą i doświadczeniem w komunikacji oraz wrażliwością społeczną. Moją najmocniejszą stroną jest strategiczne i efektywne podejście do realizacji celów.

Współpraca: karolina.obajtek@digitaluniversity.pl

 

Aneta Urbańczyk

Head of Communications w Digital University

W Fundacji Digital University odpowiada za komunikację projektów i relacje z mediami. Posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze Public Relations, które zdobyła pracując m.in. dla Procter&Gamble, Villeroy&Boch i Westwing. Absolwentka studiów dziennikarskich na Wydziale Politologii UMCS i Public Relations na Akademii Leona Koźmińskiego. Poza pracą radość czerpie z bycia mamą dwóch chłopców i teatru improwizacyjnego. 

 
aneta.urbanczyk@digitaluniversity.pl