Fundacja Digital University

o fundacji

Uczymy kompetencji przyszłości, prowadzimy ogólnopolskie bezpłatne programy edukacyjne dla szkół podstawowych i średnich. Nasze działania kierujemy również do wychowanków domów dziecka oraz mieszkańców mniejszych miejscowości.

edukujemy

W zakresie nowych technologii, poszerzamy świadomość ekologiczną oraz pomagamy w zrozumieniu i dostosowaniu się do wciąż zmieniającego się świata.

poznaj nas bliżej

Play Video
Play Video

nasze programy

Edukacyjny program rozwoju kompetencji technologicznych skierowany do młodych kobiet w wieku 18 – 25 lat realizowany od 2019 roku. Umożliwia im zdobycie kompetencji przyszłości, pozwala odnaleźć się w zdigitalizowanym i zmieniającym się świecie oraz daje realną możliwość zdobycia dobrze płatnej i ciekawej pracy.

Ogólnopolski program edukacyjny dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych skierowany do kadry pedagogicznej, uczniów oraz wszystkich, dla których los naszej planety nie jest obojętny Nauczycieleuczestnicy programu otrzymają  wiedzę i narzędzia niezbędne do włączenia edukacji ekologicznej i klimatycznej do swoich przedmiotów. Program wychodzi na przeciw potrzebie  budowy  bardziej sprawiedliwego i zrównoważonego społeczeństwa oraz wypracowania skutecznych rozwiązań dla  trwającego kryzysu klimatycznego i różnorodności biologicznej. 

Ogólnopolski projekt dotyczący bezpieczeństwa w sieci skierowany do nauczycielek i  nauczycieli oraz uczniów i uczennic szkół podstawowych i średnich z całej Polski. W ramach projektu zapraszamy nauczycieli na szkolenia BE.NET, podczas których omawiamy kluczowe aspekty bezpieczeństwa w sieci i kompetencji przyszłości oraz przekazujemy praktyczną wiedzę i narzędzia do pracy z uczniami.

Od początku wojny zebraliśmy ponad pół miliona na wsparcie obrony cywilnej. Organizujemy bezpłatne zajęcia robotyczne oraz przekazujemy komputery niezbędne do nauki dla dzieci z Ukrainy.

zespół fundacji

Zespół FUNDACJI

RADA FUNDACJI

Ela Wojciechowska

prezeska fundacji

Jowita Michalska

viceprezeska fundacji

Magdalena marchwicka
IZABELA BARTNICKA

RADA FUNDACJI

Magdalena marchwicka
IZABELA BARTNICKA

NASI LUDZIE

Aneta Urbańczyk
Anna Głażewska
Paweł Przedpełski
Joanna Mańkiewicz
Małgorzata Widera
AGNIESZKA POTOCKA
Karolina Obajtek

MISJA

Jesteśmy nowoczesną organizacją edukacyjną, w której uczymy jak rozwijać kompetencje przyszłości. Organizujemy wydarzenia, spotkania, szkolenia i konferencje z udziałem charyzmatycznych mówców i najlepszych światowych ekspertów. Pomagamy firmom budować cyfrową kulturę organizacyjną w oparciu o technologiczny mindset. Jesteśmy lokalnym ambasadorem Singularity Group.

DZIAŁALNOŚĆ

Prowadzi największe w Europie Speakers Office, które jest źródłem wiedzy, inspiracji i edukacji. Reprezentujemy największych i najbardziej cenionych w Europie mówców, wpływowych liderów biznesu, naukowców, światowych ekspertów z zakresu transformacji cyfrowych, innowacji i nowych technologii

sprawozdania roczne fundacji

statut fundacji

Magdalena Drożdżewicz

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warszawskim, która swoją skrupulatność researcherki świetnie wykorzystuje w zarządzaniu administracją Fundacji. Dzięki Magdzie dynamiczne transformujące się środowisko nie zmienia się w chaos, a ludzie w organizacji czują, że wszystkie ich sprawy są “zaopiekowane”. Wykorzystując wiedzę zdobytą podczas podyplomowych studiów z zarządzania zespołem dba o firmowe relacje umiejętnie łącząc potrzeby zarządu i pracowników. Prywatnie jest entuzjastką książek, kultury iberyjskiej i j. hiszpańskiego. 

Aleksandra Starostenko

Urodziłam się na Ukrainie, jednak od 6 lat mieszkam na stałe w Warszawie i czuję się tu już jak w domu. Skończyłam Akademię Ekonomiczno-Humanistyczną w Warszawie. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam w przeróżnych branżach, i każde z nich uważam za cenne: od gastronomii do fundraisingu na rzecz organizacji charytatywnych, od hotelarstwa do pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, od administracji biurowej do współorganizowania imprez z muzyką elektroniczną. Posługuję się czteroma językami (ukraińskim, rosyjskim, polskim i angielskim), co sprawiło, że od początku 2022 roku asystowałam w tłumaczeniach poświadczonych dokumentów dla uchodźców z Ukrainy, a także wspierałam proces koordynacji tłumaczeń. W Digital University zajmuję się koordynacją projektem edukacyjnym „Work in Tech Ukraine„, który daje szansę Ukrainkom i Ukraińcom przebywającym w Polsce na zdobycie cennej wiedzy i umiejętności całkowicie za darmo w takich dziedzinach jak Digital Marketing czy IT Support, co mnie niezmiernie cieszy. Prywatnie interesuję się sztuką, muzyką i DJingiem, kocham naturę i aktywny wypoczynek.