Wyniki Badania Świadomości Ekologicznej Be.Eco

1a-min

Wyniki Badania Świadomości Ekologicznej przeprowadzonego przez Fundację Digital University oraz Fundację Deloitte w ramach programu Be.Eco pokazały, że nauczyciele i uczniowie czują się odpowiedzialni za kształtowanie ekologicznej przyszłości. Przy tym ponad połowa przedstawicieli obu grup negatywnie ocenia działania instytucji państwowych w tym zakresie. Społeczności szkolne wierzą, że każdy ma wpływ na otaczający nas świat, ale jego skuteczną ochronę zapewnią jedynie wspólne wysiłki.

Ogólnopolskie Badania Świadomości Ekologicznej Be.Eco ukazuje podejście do zmian klimatu uczniów oraz nauczycieli. Poznanie nastrojów społeczności szkolnych jest niezbędne do zaprojektowania działań edukacji ekologicznej szytej na miarę. Fundacja sprawdziła jak postrzegane są zmiany klimatyczne, czy martwią one uczestników badania, kto ich zdaniem za nie odpowiada. Zbadano także skąd czerpana jest wiedza o ekologii, i choć pierwsze miejsce należy do mediów społecznościowych, pozytywnie zaskakuje, że uczniowie eksplorują ten temat na lekcjach.  Jest to dla nas świetna wiadomość, ponieważ pokazuje zapotrzebowanie na nasz program. Dowiedzieliśmy się też jakie działania wspierające grono pedagogiczne w tym obszarze byłyby najbardziej pożądane. Tym mocniej motywuje nas to do dalszej wytężonej pracy i rozwijania programu Be.Eco – mówi Ela Wojciechowska, prezeska Fundacji Digital University.

Pełny raport do pobrania: https://beeco.edu.pl/badanie-swiadomosci-ekologicznej/