Fundacja Digital University

Wystąpienie zespołu zwycięskiego Solve for Tomorrow na Masters&Robots Youth

Zrzut ekranu 2024-11-08 095424
25 października 2024 roku odbyła się kolejna edycja konferencji Masters&Robots Youth, która przyciągnęła prawie 25 tyś. młodych osób chcących wysłuchać ekspertów w dziedzinie nowych technologii i innowacji. Współczesny rynek pracy zmienia się bardzo dynamicznie i coraz trudniej przygotować się na nadchodzące zmiany, dlatego tegoroczne spotkanie, podobnie jak poprzednie edycje, miało pomóc młodym ludziom i dać im potrzebne wskazówki. Dzięki konferencji młodzież mogła przygotowywać się na wyzwania zawodowe, które staną przed nimi w trakcie ich ścieżki zawodowej. Dla wielu uczestników konferencja była wyjątkową okazją do poszerzenia swojej wiedzy o nowych technologiach oraz znalezienia inspiracji na drodze kariery zawodowej.

 

 

Od młodych dla młodych

 

Jednym z punktów programu tegorocznej konferencji było wystąpienie zespołu, który zwyciężył w III edycji konkursu Solve for Tomorrow. W skład tej grupy wchodzą Mateusz Cieszyński, Piotr Rak, Jan Szydłowski i Mikołaj Zembrzuski. Młodzi innowatorzy podzielili się z widzami swoją historią sukcesu oraz opowiedzieli, jak wielką rolę w ich życiu odegrało uczestnictwo w Solve for Tomorrow. Studenci przedstawili genezę swojej aplikacji Akademic – projektu, który powstał z potrzeby ułatwienia życia studentom poszukującym odpowiedniego współlokatora. Akademic to platforma, która za pomocą specjalnych algorytmów oraz filtracji dopasowuje osoby o zbliżonym stylu życia i preferencjach, aby stworzyć komfortowe warunki mieszkaniowe.

 

“Jest to aplikacja, która pozwala znaleźć nie tylko przystępne cenowo mieszkania, ale również dobranych współlokatorów, co zwiększa integrację studencką i poprawia jakość życia studentów” – opowiada Piotr Rak.

 

Podczas swojego wystąpienia przeanalizowali swoje doświadczenia oraz przybliżyli uczestnikom konferencji, jakie korzyści osobiste i zawodowe przyniósł im udział w tym projekcie. Dla Mateusza, Piotra, Jana i Mikołaja była to nie tylko okazja do rozwijania umiejętności technicznych, ale także pracy zespołowej, zarządzania projektem oraz radzenia sobie z różnymi aspektami odpowiedzialności, jakie wiążą się z tworzeniem własnego projektu. Dzięki temu poznali mechanizmy, które będą im potrzebne w przyszłości – zarówno na studiach czy w pracy zawodowej. Swoim wystąpieniem chcieli zainspirować młodych ludzi do poszukiwania podobnych możliwości i podejmowania działań na rzecz zmian, które mogą mieć realny wpływ na życie innych ludzi. Podkreślili, że podczas uczestnictwa w Solve for Tomorrow otrzymali nie tylko cenne umiejętności, ale też ogromne wsparcie – od konsultacji z mentorami po dostęp do najnowszych narzędzi i technologii, które umożliwiły im realizację ich pomysłu. To doświadczenie umocniło ich przekonanie, że warto zaangażować się w projekty innowacyjne, które przynoszą realne korzyści.

 

 

Jak zostać młodym innowatorem?

 

Jednym z najważniejszych przekazów tegorocznego Masters&Robots Youth było zainspirowanie młodych ludzi do aktywnego działania, tworzenia innowacji i prototypowania. W dzisiejszym świecie zdolność do opracowywania nowych rozwiązań oraz tworzenia prototypów jest bardzo ważna – zarówno dla rozwoju indywidualnych karier, jak i dla zmian w społeczeństwie. Ilość uczestników podkreśliła jak ważne jest, aby pomóc młodym ludziom przygotować się do radzenia sobie z wyzwaniami zawodowymi, które będą coraz bardziej skomplikowane, ale także bardziej techniczne. Młodzi innowatorzy, dzięki kreatywnemu podejściu do rozwiązywania problemów, mają ogromny potencjał, aby wpływać na świat wokół siebie, wprowadzać pozytywne zmiany w swoich społecznościach, a nawet globalnie.

 

Zespół Akademic zaprosił swoich rówieśników do wzięcia udziału w nadchodzącej edycji Solve for Tomorrow, programu realizowanego pod patronatem firmy Samsung, który jest dedykowany młodym twórcom i wynalazcom. Program ten daje uczestnikom możliwość realizacji swoich projektów pod okiem ekspertów oraz zapewnia dostęp do niezbędnych zasobów, by mogli oni swoje pomysły wprowadzać w życie. Rejestracja do kolejnej edycji konkursu jest jeszcze otwarta do 12 listopada br., a więcej informacji można znaleźć na stronie: https://solvefortomorrow.pl/formularz/ .

 

“Od momentu zgłoszenia pomysłu przez wypełnienie formularza, aż po galę finałową, każdy uczestnik programu Solve for Tomorrow ma wsparcie mentorów, którzy pomogą dopracować pomysł i przygotować się do publicznej prezentacji” – tłumaczy Mateusz Cieszyński.

 

Tegoroczna konferencja Masters&Robots Youth stanowiła doskonały impuls do tego, aby młodzi ludzie mogli odnaleźć się w nowych technologiach i zawodach przyszłości. Wystąpienie zespołu zwycięskiego Solve for Tomorrow pokazało, że nawet będąc uczniem czy studentem można zdobywać doświadczenie, które przyda się w zawodowej przyszłości.

 

 

 

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin