Konkurs Eco Moda – BLOG BE.ECO

Frame 376

Ogólnopolski Konkurs Filmowy w ramach programu edukacyjnego  Be.Eco Fundacji Digital University zakończył się 10 lutego. Tegoroczna, druga już edycja konkursu przebiegała pod hasłem EKO MODA i skupiała się wokół idei cyrkularności i odpowiedzialnej mody.

Nagrody przyznało Jury w składzie: Ela Wojciechowska prezeska Fundacja Digital University, Izabela Bartnicka z Digital University, Marta Onyszk z Fundacja Deloitte, Agnieszka Soszyńska z Inter Cars Foundation / Fundacja Inter Cars, Anna Kazusek z Knauf Insulation Agnieszka Detlaf Grunt od nowa Dominika Lenkowska Piechocka z Who Will Save The Planet, Zofia Zochniak z Ubrania Do Oddania i Marcelina Rybiańska Rodzice dla klimatu – Parents for Future oceniło blisko 70 prac uczniów w trzech kategoriach wiekowych: edukacja wczesnoszkolna, klasy 4-8 szkół podstawowych i młodzież ze szkół ponadpodstawowych.

Jury przyznało trzy równorzędne nagrody główne oraz po dwa wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej.

Zwycięskie filmy – zdobywcy nagrody głównej:

LEONARD SOŁOWIOW – SZKOŁA W CHMURZE: kategoria edukacja wczesnoszkolna

TERESA WYRZYKOWSKA – SZKOŁA W CHMURZE: kategoria szkoła podstawowa klasy 4-8

ANTEK HULAK – LO IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W LUBACZOWIE: kategoria szkoła ponadpodstawowa

ALEKSY DMOWSKI – SZKOŁA W CHMURZE: Nagroda Publiczności

Pierwsze wyróżnienie:

MAJA ZIOŁA – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. HENRYKA SIENKIEWICZA W TURKU: kategoria edukacja wczesnoszkolna

MAJA PAWŁOWICZ – BRITISH PRIMARY SCHOOL OF WILANOW: kategoria szkoła podstawowa klasy 4-8

ALEKSANDRA RADKIEWICZ – I LICEUM W CHMURZE: kategoria szkoła ponadpodstawowa

Drugie wyróżnienie:

HANIA ŚNIEŻEK – SZKOŁA PODSTAWOWA IM. KRÓLA WŁADYSŁAWA JAGIELŁY I KRÓLOWEJ JADWIGI W ORZECHÓWCE: kategoria edukacja wczesnoszkolna

POLA POPŁAWSKA – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 33 IM. STEFANA BANACHA W GDAŃSKU: kategoria szkoła podstawowa klasy 4-8

OLIWIA CHOROŚ – IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. RTM. WITOLDA PILECKIEGO W PIASECZNIE: kategoria szkoła ponadpodstawowa

Ponadto przyznano dodatkowe wyróżnienie dla Zespołu Szkół Specjalnych im. Ks. Twardowskiego w Pruszkowie za wyjątkowe zaangażowanie uczniów w kolejnej edycji konkursu.

Wybór nie był łatwy, gdyż, wszyscy uczestnicy potraktowali udział w wyzwaniu konkursowym niezwykle poważnie i profesjonalnie, na co zwrócił uwagę m.in. nasz ekspert i ambasador programów edukacyjnych – Marek Grzywna, który przyglądał się obradom Jury i wspierał głosem doradczym jako doświadczony nauczyciel.  Ponadto internauci wytypowali w głosowaniu swojego kandydata do nagrody publiczności. Zwycięski film zdobył ponad1,4 tys głosów publiczności!

Jako podsumowanie warto zacytować wypowiedź Izy Bartnickiej, członkini Zarządu FDU, ktora oceniałą prace konkursowe:

„W tegorocznej edycji konkursu filmowego Be.Eco zaskoczył mnie pozytywnie poziom wiedzy merytorycznej uczestników. Świadomość dzieci i młodzieży biorących udział w tym wyzwaniu, jest bardzo wysoka i na bardzo podobnym poziomie, niezależnie od wieku. Uważam, że to ogromna zasługa szkół i nauczycieli, którzy promują ekologię wśród swoich uczniów i korzystają z udziału w takich programach, jak Be.Eco. W wielu pracach konkursowych odwoływano się do zasady 4R i wierzę, że dla wielu młodych ludzi w Polsce nie jest to tylko slogan, ale po prostu styl życia.”

Szczegóły, w tym  nagrodzone filmy znajdują się na stronie dedykowanej Konkursu. Zachęcamy do obejrzenia i polecania dalej, ale przede wszystkim do stosowania w codziennym życiu prostych zasad, jak być eko w dziedzinie mody i nie zatracić radości z zabawy modą: