Fundacja Digital University

Start 5. edycji Uniwersytetu Sukcesu. Warsztaty motywacyjno-rozwojowe w Warszawie

DSC04798

Lipiec to szczególny czas w Fundacji Digital University, ponieważ już od 4 lat odbywają się wtedy warsztaty motywacyjno-rozwojowe Uniwersytetu Sukcesu. Nie inaczej było tym razem. Pierwszy zjazd uczestniczek 5. edycji odbył się w Warszawie i obfitował w wiele emocji, wiedzy i nowych doświadczeń. Poniżej szczegółowa relacja z tego pełnego wrażeń tygodnia. 

 

Część merytoryczna 

Warsztat motywacyjno-integracyjny 

Każdy zjazd Uniwersytetu Sukcesu zaczyna się od warsztatu motywacyjno-integracyjnego prowadzonego przez Annę Kabacińską ze Szkoły Psychoterapii Gestalt. Dzięki niemu uczestniczki mają możliwość poznać się wzajemnie i stworzyć relacje. Zajęcia umożliwiają wzrost poczucia bezpieczeństwa w grupie oraz pozwalają na spojrzenie z nowej perspektywy na relacje w grupie. To okazja: twórczego wyrażenie siebie w grupie, rozwijania umiejętności porozumiewania się, pobudzania otwartości na odmienne opinie i doskonalenia umiejętności empatycznego współdziałania podczas realizacji zadań grupowych.   

 

Prawo a praca 

Aby odnaleźć się na rynku pracy warto znać choć część przepisów, jakie wpływają na nasze funkcjonowanie. Właśnie dlatego dla uczestniczek naszego programu przygotowały przedstawicielki naszego partnera Kancelarii Prawnej BWHS.  Uczestniczki dowiedziały się m.in. o tym jakie formy prowadzenia działalności istnieją w Polsce, z uwzględnieniem aspektów podatkowych oraz pozyskiwania finansowania – formy działalności prawnej, finasowanie i rozwijanie działalności. Oprócz tego zostały wyposażone w porcję wiedzy potrzebną w podjęciu pracy w branży IT np. dot. oprogramowania komputerowego, prawa autorskiego i prawa własności przemysłowej. 

 

Poznaj swoje talenty – warsztat Lumina Spark 

Przed rozpoczęciem pierwszej pracy warto przeanalizować własne mocne strony i talenty. Taka wiedza umożliwia nam znalezienie dla siebie roli czy zawodu, które będą realizować cały nasz potencjał. Dlatego uczestniczki naszego programu biorą udział w bardzo intensywnych, bo całodniowych warsztatach Lumina Spark. To dla nich interaktywne doświadczenie indywidualne i zespołowe, obejmujące wiele obszarów zarówno własnych kompetencji jak i zespołowych. 

 

Zostań strażniczką sieci!  – Cyberbezpieczeństwo  w teorii i praktyce   

Cyberbezpieczeństwo to obecnie jeden z najgorętszych tematów, ale też świetna ścieżka rozwoju zawodowego. Świat bardziej niż kiedykolwiek potrzebuje Strażniczek sieci. Właśnie dlatego przedstawicielki naszego partnera Cyber Women Community – Alina Zając oraz Agnieszka Ulanowska przeprowadziły warsztat o cyberbezpieczeństwie w teorii i praktyce. W trakcie spotkania ekspertki opowiedziały m.in. o tym, jak sprawdzić, czy zostaliśmy zhakowani, czy ktoś nas śledzi w sieci, a także jak się nie dać wkręcać w fałszywie wiadomości od instytucji – np. banków.    

 

Kompetencje i zawody przyszłości 

Założycielka Fundacji Digital University Jowita Michalska przeprowadziła dla uczestniczek programu prelekcję na temat tego, co będzie potrzebne w bliższej i dalszej przyszłości na rynku pracy. Ekspertka opowiedziała o tym jakie umiejętności, wiedza i kompetencje są uznawane za szczególnie istotne i pożądane w szybko zmieniającym się świecie, zwłaszcza w kontekście nowoczesnej gospodarki opartej na technologiach i innowacjach. Wraz z rozwojem technologii, globalizacją i zmianami w środowisku pracy, pojawiają się nowe wymagania dotyczące umiejętności, które pozwalają ludziom skutecznie działać, zarówno na rynku pracy, jak i w życiu codziennym. 

 

LinkedIn: Stwórz profesjonalny profil  

Podczas warszawskiego zjazdu, przedstawicielka partnera głównego programu Nationale-Nederlanden Katarzyna Pyszczak opowiedziała uczestniczkom o LinkedIn i wartościach jakie można zyskać poszerzając swoją sieć kontaktów. Uczestniczki dowiedziały się m.in. w jakim celu używać tego portalu, jak zbudować swój profesjonalny look na LinkedIn, o czym warto pisać, a o czym nie i dlaczego oraz jak często postować, kogo obserwować a kogo NIE zapraszać do znajomych. Wszystko po to, aby mogła budować swoją silną markę personalną. 

 

Cyberbezpieczeństwo w finansach  

Podczas warsztatu ekspertki i eksperci Fundacja Cyberium i KIR pokazali uczestniczkom narządzania cyfrowe takie jak podpis elektroniczny, identyfikacja elektroniczna czy płatności internetowe. Opowiedzieli o tym jak te dostępne i proste narzędzia ułatwiają, usprawniają i czynią bezpieczniejszymi wszystkie procesy biznesowe. Praktyczna wiedza na temat ich wykorzystania z pewnością przyda się na ich drodze zawodowej w IT i nie tylko. Spotkanie poprowadzili Anna Olszewska, Kamil Wojdak, Elżbieta Wnorowska, Anna Wolska-Ruszkowska i Marzena Młynarska. 

 

Zarządzanie produktami technologicznymi w różnych etapach ich rozwoju  

O zarządzaniu produktami technologicznymi w różnych etapach ich rozwoju opowiadała uczestniczkom programu – Karolina Sperkowska, przedstawicielka naszego patrona medialnego Wirtualna Polska. Tematyka wykładu dotyczyła tego jak zdefiniować produkt, kto bierze udział w jego tworzeniu i jakie narzędzia są przydatne w codziennej pracy. Ekspertka zapoznała uczestniczki z różnymi metodykami zarządzania projektami, które pomagają zrozumieć, co się dzieje na każdym etapie rozwoju produktu. 

 

A ponadto… 

Sesja zdjęciowa 

W programie Uniwersytet Sukcesu uczestniczą kobiety, które bardzo często dopiero wkraczają na rynek pracy. Nasi doradcy i doradczynie HR wspierają je w budowaniu takiego CV, które zapadnie w pamięć każdemu rekruterowi. Podobne efekty chcemy uzyskać proponując warsztaty dotyczące budowania profilu na LinkedIn, które jest doskonałym narzędziem wspierającym w karierze i rozwoju. Na te i inne zawodowe potrzeby przygotowujemy uczestniczkom profesjonalną sesję zdjęciową podczas zjazdów inicjujących każdą edycję programu. Uczestniczki portretowali Krzysztof Dzięcioł oraz Jarek Dąbrowski, a o makijaż zadbała Magdalena Załęska. Rościsław Szwedow zorganizował zespół. 

 

Uroczysta kolacja 

Jednym z najprzyjemniejszych momentów podczas 5-dniowych zjazdów są czwartkowe kolacje w Puro Hotels, który wspiera program już od wielu lat. Podczas niej uczestniczki miały okazję poznać partnerów i organizatorów programu, zacieśnić relacje ze swoimi doradcami HR, ale też świętować pierwszy krok w swojej karierze zawodowej w IT. Spędziliśmy czas na inspirujących rozmowach, wymianie doświadczeń i motywacji, która wystarczy na cały rok trwania programu. Nie obyło się bez podziękowań dla tych, dzięki którym mamy możliwość realizowania tego przedsięwzięcia. 

 

Doradztwo i mentoring 

W ramach programu oferujemy doradztwo zawodowe. To cykl indywidualnych spotkań z doświadczonymi doradcami i doradczyniami HR. Dzięki nim uczestniczki mają szansę pracować nad swoim rozwojem zawodowym w zindywidualizowany sposób. Rozmowy i konsultacje dot. np. kompetencji osobistych i zawodowych, stworzenia dobrego CV, selekcji ofert pracy czy wskazówek dot. Udziału w procesach rekrutacyjnych. Rekrutujemy doświadczonych doradców i doradczynie, a następnie dopasowujemy ich do profili uczestniczek po to, aby korzyści były jak największe. Choć całość wsparcia przebiega online, pierwsze spotkanie organizujemy podczas zjazdów, aby obie strony mogły się lepiej poznać i zbudować wzajemne zaufanie. 

 

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin